Fundament pod budowę domu. Etap po etapie.

W podczas budowy wykonywanie fundamentów domu jest jednym z najważniejszych zadań. Należy podkreślić, że fundamenty zapewniają solidność każdego budynku. się, jak poprawnie zrobić fundamenty? Oto kilka praktycznych podpowiedzi.

Środki ostrożności, które należy podjąć przed założeniem domu.

Zanim wyjaśnimy, jak wykonywać fundamenty, chcielibyśmy przypomnieć, że murarstwo wymaga prawdziwej wiedzy. Idealnie byłoby, gdybyś powierzył fundamenty swojego domu profesjonaliście. Jednak nasza metoda wykonywania fundamentów domów może być przydatna, jeśli chcesz lepiej zrozumieć, jak zbudowany jest dom, lub jeśli czujesz się na tyle doświadczony, aby wykonać tę pracę samodzielnie.

Kiedy Płyta Fundamentowa jest lepszym rozwiązaniem niż Fundamenty Tradycyjne?

Jak robić fundamenty?

Posadowienie domu wymaga długich prac przygotowawczych. Dość techniczne, położenie fundamentów domu jednorodzinnego wymaga rygorystycznej metody i prawdziwej wiedzy.
Należy pamiętać, że przed wykonaniem fundamentów pod dom jednorodzinny konieczne jest przeprowadzenie badań geotechnicznych przez eksperta. Pozwoli Ci to lepiej zrozumieć charakter Twojej gleby i określić, jaki rodzaj podłoża jest wymagany dla Twojego domu. Gdy tylko otrzymasz wyniki badań, możesz rozpocząć pracę nad swoimi fundacjami! Oto kroki, które należy absolutnie wykonać.

1. Przygotowanie podłoża.
Układanie fundamentów rozpocznie się od przygotowania podłoża. Przed wylaniem fundamentów należy wykopać ziemię zgodnie z planem domu. Wykop fundamentowy domu jednorodzinnego musi mieć co najmniej 60 centymetrów głębokości i co najmniej 50 centymetrów szerokości. Zależy to od charakteru terenu i układu domu. Głębokość wykopu powinna być systematycznie sprawdzana za pomocą poziomu lasera. Nie jest możliwe poznanie wielkości wykopów fundamentowych bez badania gruntu.
2. Wzmocnienie.
Fundamenty domu muszą być wykonane ze zbrojonego betonu dla maksymalnej wytrzymałości i stabilności. Oznacza to, że w fundamencie trzeba będzie położyć metalowe zbrojenia. Nazywa się to wzmacnianiem fundamentów domu. Po wykopaniu fundamentów i przygotowaniu gruntu, należy przystąpić do zbrojenia. Zacznij od umieszczenia drewnianych klinów co dwa metry na dnie wykopu. Twoje wzmocnienie nie może mieć kontaktu z podłożem.
Następnie należy umieścić wzmocnienia fundamentów bezpośrednio w wykopach, wiążąc je razem z wiążącymi je wzmocnieniami. Należy zwrócić uwagę na to, aby wszystkie pręty zbrojeniowe były połączone drutem, aby nie rozpadły się podczas wylewania betonu. Na koniec należy ułożyć oczekiwania pionowe w lokalizacjach przyszłych kolumn. Pozwolą one na połączenie fundamentów domu z resztą konstrukcji. Pamiętaj, że średnica i wymiary Twojego zbrojenia będą zależały wyłącznie od wyników badań geotechnicznych i planu Twojego domu.
3. Przygotowanie fundamentów.
Po złożeniu złomu, w końcu nadszedł czas, aby wylać fundamenty! Beton musi pokrywać całe zbrojenie, poza oczekiwaniami pionowymi. Zapewni to, że beton zostanie wylany równomiernie i pokryje wszystkie fundamenty. Aby wykonać fundamenty, należy za jednym zamachem wylać beton. Konieczne jest zatem obliczenie ilości potrzebnego betonu. Beton zacznie się wylewać w jednym z narożników wykopu, a następnie natychmiast go rozprowadzić, aby zapobiec jego wysychaniu. Po wylaniu betonu należy go wyrównać na całej powierzchni. Następnie pozwól mu wyschnąć na około tydzień przed dalszą budową domu.